Krūtų didinimas

Informacinis bukletas: Peržiūrėti
Nors krūtų didinimo operacijos atliekamos jau ne vieną dešimtmetį, tačiau šio tipo operacijos tobulėja dėl naujos kartos implantų, kurie yra saugesni ir tarnauja ilgiau. Ypatingas dėmesys skiriamas apvalkalui. Dėl savo techninių savybių apvalkalas yra atsparus nusidėvėjimui ar įplyšimui bei garantuoja maksimalų saugumą. „Apsauginis sluoksnis“, integruotas į apvalkalą, apriboja silikono gelio garavimą pro apvalkalą. Naujai sukurtas vidutinės tekstūros (tarpinis tarp švelnios ir šiurkščios) paviršius minimaliai sumažina implanto kontraktūros susiformavimą. Specialus silikono gelio suformavimas sudaro natūralios krūties pojūtį. Gelio kibumas leidžia išsaugoti implanto formą ir daro produktą saugesnį.Visa tai padeda implantams suformuoti labai natūralią krūtų formą net ir labai lieknoms moterims, sėkmingai koreguoja nusileidusias, tubuliarines krūtis, implantai taip pat naudojami atliekant rekonstrukcines krūtų operacijas.

Naujieji implantai pripildyti skirtingo kohesyvumo silikono gelio. Ekstra aukštas profilis, anatominė forma bei standesnis implanto viršutinis sluoksnis leidžia chirurgams sukurti dar natūralesnę krūtinės formą. Implantų apatinis sluoksnis (pamatas) pripildytas mažesnio kohesyvumo silikono gelio, o viršutinis sluoksnis – didesnio kohesyvumo silikono gelio. Šie dviejų kohesyvumo lygių implantai užtikrina pastovų projekcijos aukštį areolės srityje, tiksliai atkartoja pieno liaukų konsistenciją bei sukuria puikų estetinį rezultatą. Ypač tinkami naudoti rekonstrukcinėje medicinoje.Kohesyvūs implantai dėl idealios molekulių sąveikos netgi po deformacijos geba atstatyti savo formą į pradinę padėtį.Krūties implantų dydis ir forma pasirenkami pasitarus su savo chirurgu po klinikinės apžiūros. Jos metu nustatomas jūsų krūtinės plotis ir forma, jūsų krūtų aukštis ir ašis bei areolės dydis. Labai svarbu su savo chirurgu aptarti rezultatus, kurių jūs tikitės.

Turite klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos

Nuo kokio amžiaus galima didinti krūtis implantais?

Lytinio brendimo metu krūtinė formuosis dėl hormoninių pokyčių arba jei bus naudojamos kontraceptinės priemonės. Krūtys susiformuoja pasibaigus lytinei brandai. Aš krūtų didinimo implantais operaciją atlieku ne jaunesnėms kaip 18 metų pacientėms.

Koks liks randas po krūtų padidinimo implantais?

Po bet kurios chirurginės operacijos lieka randų. Atliekant krūtų didinimo operaciją, randai paslepiami mažiausiai matomose vietose: pažasties duobėje, jei operacija atliekama per pažastį, po krūtimi, jei operacija atliekama po krūtimi, apatinėje areolės dalyje, jei operacija atliekama areolės srityje. Rando formavimasis, jo forma priklauso ir nuo paciento organizmo reakcijos į odos pjūvį. Reikšmės turi rūky-mas, paveldimumas ir kt. veiksniai. Jei susiformuoja nepageidaujamas randas, jis gali būti gydomas specialiais tepalais, pleistrais, injekcijomis į randą.

Po kurio laiko jau galima vertinti, ar operacija pavyko?

Rezultatai pastebimi ne iš karto. Pooperaciniu laikotarpiu krūtys patinsta, jos dažnai būna jautrios ar net skausmingos. Galutinis rezultatas priklauso nuo pacientės, bet dažniausiai krūtys pradeda minkštėti nuo trečio mėnesio, kai implantas pradeda prisitaikyti. Konkretus rezultatas matomas po pusmečio, kai krūties implantai galutinai užima tinkamą padėtį, o krūtinė atsipalaiduoja ir įgauna savo natūralią formą bei padėtį. Dažniausiai randai būna mažai pastebimi ir palaipsniui sumažėja per 6–12 mėnesių, kai tampa beveik visiškai nepastebimi. Ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu vieną mėnesį rekomenduojame dėvėti prilaikančią, priekyje susegamą liemenėlę be įtvaro. Liemenėlė parenkama atsižvelgiant į operacijos sudėtingumą ir pacientės kūno sandarą. Po operacijos pas gydytoją rekomenduojama apsilankyti praėjus 1 mėnesiui, 3 mėnesiams, 6 mėnesiams ir 1 metams.Vėliau, jei nėra jokių simptomų, susijusių su implantu, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją vieną kartą per metus. Simptomai, kuriuos pastebėjus verta suklusti: bet kokie krūties pokyčiai (dydis, konsistencija, kietumas, forma, skausmas).

Kada ir kodėl reikia atlikti pacientės apžiūrą?

Pacientės, kurioms įdėti implantai, kaip ir visos moterys, turėtų reguliariai tikrintis dėl krūties vėžio (patikrinti bendrą sveikatos būklę ir atlikti krūtų apčiuopą). Moterims, kurioms įdėti implantai, šią patikrą kasmet turėtų atlikti chirurgas ar kitas šios srities specialistas, siekiant atpažinti bet kokią galimą problemą, susijusią su implantais. Jei būtina, galima atlikti papildomas procedūras (mamografija, tyrimas ultragarsu ar MRI).

Ar galima atlikti mamografiją, jei įdėti krūtų implantai?

Krūtų implantai nesudaro kliūčių mamografijai atlikti. Tačiau procedūra yra subtilesnė, o rezultatus paaiškinti sudėtingiau. Todėl svarbu, kad informuotumėteprocedūrą atliekantį specialistą apie krūtų implantus. Tada jis imsis visų atsargumo priemonių ir pritaikys apžiūros metodiką (naudos specialias plokšteles).

Ar naujos kartos implantai nesukelia kapsulės kontraktūros rizikos?

Ne, nes kūnas traktuoja bet kokį dirbtinį implantą kaip svetimkūnį, kuris suformuoja rando audinį aplink implantą, o šis suformuoja jo kapsulę. Tai visiškai normalus biologinis reiškinys, būdingas visiems implantams. Vis dėlto kai kuriais atvejais ši kapsulė gali sutankėti ir sukietėti, sukeldama implanto susitraukimą. Dėl susidariusios kapsulės kontraktūros gali skaudėti, atsirasti raukšlių krūtinės paviršiuje.

Ar yra grėsmė, kad implantas gali trūkti? Jei taip, kokios to pasekmės?

Implanto plyšimas – reta komplikacija, kuri pasitaiko po smūgio, stiprios fizinės traumos ar implanto pažeidimo operacijos metu. Tai taip pat gali atsitikti ir dėl kapsulės kontraktūros ar paprasčiausiai dėl implanto senėjimo.Didžiausia plyšio rizika yra silikono gelio patekimas į organizmą (gelio nutekėjimas pro atsivėrusią angą apvalkale).Šiuolaikiniuose krūtų implantuose naudojamas naujos kartos kokybiškas silikonas. Apvalkale esantis silikonas yra labai kibus, tad jis sumažina jo migracijos po organizmą ir komplikacijų riziką. Ne-paisant to, jei implantas plyšta, jį būtina pašalinti.

Ar krūties vėžys labiau paplitęs tarp moterų su krūties implantais?

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad krūties vėžys nėra labiau paplitęs tarp moterų su krūties implantais. Be to, iš anksto gelio pripildyti implantai naudojami krūtų rekonstrukcijai po vėžio operacijos.

Ar krūties implantai sukelia autoimunines ligas?

Šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad egzistuoja ryšys tarp somatinių komplikacijų, vėžio ar autoimuninių ligų ir krūtų implantų su silikoniniu geliu.

Ar silikono naudojimas pavojingas organizmui?

Silikonas naudojamas kaip implantacinė medžiaga nuo 1950 metų. Jis laikomas geriausiai toleruojama biologine medžiaga, nes yra inertiškas ir nealergiškas. Jis dažnai naudojamas medicinoje ir kosmetikos pramonėje. Bet kuriuo atveju patartina vengti silikono patekimo į audinį. Krūtų implantams naudojamas gelis yra labai kibus (tirštas ir klampus) ir jis maksimaliai sumažina jo prasiskverbimo į organizmą riziką.

Ar po krūtų didinimo implantais pasikeičia jautrumas?

Spenelio ir areolės jautrumo sumažėjimas yra normalus reiškinys, nesvarbu, kokiu būdu atlikta operacija. Šis pojūtis laikinas, labai retai pastovus, ir jautrumasgrįžta po kelių mėnesių.

Ar galima pastoti po krūtų didinimo implantais operacijos?

Medicininiu požiūriu nėštumas nesukelia kontraindikacijų atlikus krūtų didinimo implantais operaciją. Tačiau nėštumo laikotarpiu hormoniniai pokyčiai yra labai svarbūs. Labai padidėja pieno liauka, o tai gali turėti įtakos estetiniam vaizdui. Kad būtų pasiektas pageidaujamas rezultatas, rekomenduotina atidėti krūtų didinimo implantais operaciją praėjus metams po vaiko gimimo ir palaukti dar iki šešių mėnesių (ar bent jau praėjus šešiems mėnesiams po maitinimo krūtimi).

Ar maitinimas krūtimi po krūtų didinimo implantais sukelia nepatogumų?

Krūtų padidinimo operacija nesukelia kontraindikacijų maitinant krūtimi, nes pieno liaukos ir jų latakai yra saugpadidėja pieno liauka, o tai gali turėti įtakos estetiniam vaizdui. Kad būtų pasiektas pageidaujamas rezultatas, rekomenduotina atidėti krūtų didinimo implantais operaciją praėjus metams po vaiko gimimo ir palaukti dar iki šešių mėnesių (ar bent jau praėjus šešiems mėnesiams po maitinimo krūtimi).

Ar maitinimas krūtimi po krūtų didinimo implantais sukelia nepatogumų?

Krūtų padidinimo operacija nesukelia kontraindikacijų maitinant krūtimi, nes pieno liaukos ir jų latakai yra saugūs, bet rekomenduojama šiuos du įvykius atskirti (nereikėtų planuoti nėštumo bent tris mėnesius po krūtų didinimo operacijos). Nors mažai tikėtina, kad krūtų implantai deformuosis po matinimo krūtimi ar naudojantis pientraukiu, vis tik dėl pieno liaukos dydžio pokyčių gali suprastėti estetitinis jų vaizdas.

Ar fizinė bei sportinė veikla sukeltų nepatogumų?

Paprastai rekomenduojama neužsiimti jokia fizine ar sportine veikla pirmąsias šešias savaites po operacijos, kad išvengtumėte krūties implanto poslinkių ar kitų komplikacijų.

Turite klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos

“telefonas”

+370 686 83 222

“el.pastas”

[email protected]


© 2024 PlastikosChirurgas.lt -

LT